Edenred zavádí jako první nebankovní společnost platby skrze Google Pay

Edenred zavádí jako první nebankovní společnost platby skrze Google Pay
  • Největší světový poskytovatel benefitů Edenred zavádí platby skrze Google Pay
  • Jedná se o první nebankovní společnost, která se na tuzemském trhu tento typ plateb zavedla
  • Platit touto jednoduchou formou je ode dneška možné jak obědy, tak i volnočasové benefity

K zahájení plateb stačí, aby si zákazníci společnosti Edenred do aplikace Google Pay přidali nejrozšířenější tuzemskou stravenkovou kartu Ticket Restaurant a volnočasovou kartu Edenred Benefits. „Ihned po přidání karty do aplikace mohou lidé začít platit telefonem,“ říká Martin Bulíř, generální ředitel společnosti Edenred. Novou službu může začít využívat více než 200 tisíc držitelů stravenkových a benefitních karet. Firma se na tom dohodla s poskytovatelem řešení, společností Google, a platební asociací Mastercard.

„Díky partnerům, jako je Edenred, se možnosti platit metodou Google Pay neustále rozšiřují, což znamená větší pohodlí jak pro uživatele, tak pro obchodníky,“ komentuje partnerství Petr Šmíd, ředitel consumer marketingu pro region CEE ve společnosti Google, a dodává: „Google Pay lze využít jak při platbách platebními, věrnostními, dárkovými i benefitními kartami a stravenkami v prodejnách, tak i bezpečně na internetu a v aplikacích.

Službu Google Pay zatím v Česku nabízejí čtyři významné bankovní instituce (mBank, MONETA Money Bank, J&T Banka a Komerční Banka) a Edenred se k nim přidal jako první firma mimo bankovní sektor. Edenred tak chce podtrhnout roli lídra na poli digitalizace zaměstnaneckých benefitů na českém trhu.

Edenred

Služba Google Pay nabízí oproti jiným řešením velké výhody: uživatelé se nemusejí učit ani stahovat jednorázovou platební aplikaci, ale využijí globální řešení, do kterého si pouze přidají další kartu – mohou tak mít platební i věrnostní Edenred karty v jediné aplikaci. Tento systém nabízí i nejvyšší míru zabezpečení. Google Pay je z globálně ověřených aplikací od nejvýznamnějších světových hráčů prvním a dosud jediným mobilním NFC platebním řešením dostupným i v Česku. Google jako první v zemi nabízí tuto službu i díky vysokému podílu bezkontaktních karet a zároveň dominanci telefonů s operačním systémem Android. „Mezi uživateli karet Edenred je jich více než 92 % těch, kteří mají právě tento operační systém,“ připomíná generální ředitel Edenredu Martin Bulíř.

Obě společnosti jsou připraveny na českém trhu umožnit i platbu stravného a benefitů pomocí služby Apple Pay, a to jakmile bude tato služba v České republice dostupná. Edenred již toto řešení nabízí v mnoha evropských regionech.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze