Mobilní aplikací InCard MasterPass zaplatíte i Globusu

Mobilní aplikací InCard MasterPass zaplatíte i Globusu
vydáno |
| 4

Společnost MasterCard přichází s dalším rozšířením platebních možností na českém trhu. Spolu se společností Globus představila inovativní řešení pro rychlou a efektivní platbu v hypermarketech. Zákazníci hypermarketu v pražských Čakovicích nyní mohou zaplatit svůj nákup pomocí svého chytrého mobilního telefonu a globální platební služby MasterPass.

Zákazník při tom postupuje přesně tak, jak je zvyklý. Načte čárové kódy jednotlivých produktů a přejde k platbě. Jako platební metodu si vybere MasterPass. Pokladní systém mu vygeneruje QR kód, který si načte pomoci mobilní aplikace InCard MasterPass a zaplatí.

Pro platbu aplikací MasterPass mohou zákazníci využít šest platebních terminálů „Scan and Go“ anebo čtyři samoobslužné platební terminály „SelfCare Checkout“. V průběhu roku 2016 se možnost rozšíří do všech 15 poboček Globusu.

Platební terminál „Scan and Go“ funguje velmi jednoduše následujícím způsobem: Zákazník při nákupu postupně skenuje jednotlivé čárové kódy na produktech. Následně přejde ke speciální pokladně, kde zaplatí. Samoobslužné terminály SelfCare Checkout zajišťují odbavení bez personálu u pokladny, zákazník načte u speciálního platebního místa čárové kódy všech produktů, které si chce zakoupit, a zaplatí.

MasterCard Globus MasterCard Globus MasterCard Globus MasterCard Globus MasterCard Globus MasterCard Globus
Platba pomoví InCard MasterPassu v Globusu.

Redakce komentuje

Každý posun kupředu se cení, i když je na takto omezené ploše. Globus je známým inovátorem v oblasti plateb za nákupy. Pokud si vzpomeneme na rok 2012, byl jedním z prvních, kdo zaváděl bezkontaktní platby. I u dnešních řešeních bychom mnohem raději viděli technologii postavenou na NFC, která by byla ještě o něco pohodlnější. Ta už měla nakročena do světa rovněž v roce 2012, ale pro značnou komplikovanost od ní bylo upuštěno. Kromě podpory obchodníka byla také nutná speciální SIM karta a rovněž kompatibilní telefon. Možná by ale šlo při dnešním rozšíření technologií celou věc realizovat jednodušeji.

Zdroje: Tisková zpráva

Tagy článku:

diskuze ke článku

Odpovědět na tento názor uživatele :
ANO
To je traparna. Jednoducha apka, kde se vyplni cislo karty a pomoci kodu (QR) se prevedou prachy z te karty (patrne funguje pres CSOB). Stejny zpusob jak ma treba QR kody mbanka ...... zaplatite QR kodem a kdyz to projde a banka globusu platbu prijde, tak vas platebni terminal posle dal. Uprimne mi neni jasne, proc kdyz uz ta aplikace funguje asi nekolik let, proc az globus je ted prvni, kde se tim da platit?:o) Jinak funguje to i s jinyma kartama a ta aplikace neni ani od mastercardu, ale od ceske firmy. A taky to, ze hodinovou aplikaci neudelali i pro WP, zvlast v CR, kde je tak rozsirene, to je taky dost tristni ..... ale jak rikam, aplikace je tam uz roky a 50000 stazeni .... vlastne me ani neprekvapuje, ze to dal uz nevyvijeji:) Daleko zajimavejsi by byla integrace skutecne telefonni penezenky (WP i iOS maji, jestli i lagroid, nevim) a samozrejme NFC ... QR kody jsou lamerina a ten nulovy zajem me vubec neprekvapuje ....
MartinezZ
NFC nic neumí, QR platby rád využívám, jsou jednak poměrně jendoduché a jednak skutečně bezkontaktní., Pokud potřebuji od známých něco zaplatit, vytvořím si QR kód platby a rozpošlu mailem obrázek. Bankovní appkou naskenují, potvrdí a odešlou - ta dá. NFC by mi bylo v tomhle ohledu pěkně k prdu.

A proč bych měl kvůli platbě lovit z kapsy telefon, když už mám vytaženou peněženku s kartičkama a tedy i bezkontaktní platební kartou nevím.

Náhodou nápad je to od Globusu dobrý - jen je trochu škoda, že ta platba onou aplikací trochu tvrvá ve smyslu načítání, komunikace a různých potvrzování kódy - to už raději fakt vytáhnu tu bezkontaktní kartu, když už mám kvůli věrnostní kartičce šrajtofli stejně venku.

Jsem ale pro narvat do telefonu co nejvíc klíčových funkcí, krom placení a kontaktů a adres ještě ideálně i řidičák, občanku, "Lítačku", pojištění, klíč od domu, klíč od auta, vzorek krve a moči, otisky prstů a zornice, notářsky ověřený podpis a ty stejné údaje od manželky a dětí, abych když mi někdo šlohne telefon, rovnou mohl pro jistotu pobít sebe i rodinu. All-in-One řešení je hezké, diverzita jistější.
HonzaD
Hele ale to all-in-one reseni mas pod urcitou sekuritou, zasifrovane a pod heslem, lehce zablokovatelne a dohledatelne. To ty klice, obcanky, penezenky nejsou a opravdu, kdyz ti je nekdo slohne, tak jsi v pytli..
Ja v all-in-one reseni verim, kdyby ne, tak bych nemohl mit email, pouzivat internet, mobil a bankovni ucet. V dnesni dobe je stejne vsechno propojeno, tak proc by to nemohlo byt rovnou propojeno v mobilu?

Ale jinak souhlas, Globus chvalim, InCard MasterPass pouzivam na platby na internetu neustale, ale nevim v cem je ta vyhoda misto toho abych machl penezenkou pres terminal, tak musim vytahnout mobil, otevrit ho, vyhledat a spustit aplikaci, zadat kod do aplikace, spustit fotak, zamirit na obrazek, zaostrit, vyfotit, znovu zadat kod pro potvrzeni platby a platbu potvrdit. Ano muzu jit do globusu bez penezenky, to je asi ta jedina vyhoda.. :)
Pítrsan
No a pak stačí takovej vynález, jako nalepovací platební karta např. od spořky. Když už stejně musím mít sebou mobil, tak ať na něm mám kartu a je to superjednoduchý...