Lítačka spojuje síly s Revolutem

Lítačka spojuje síly s Revolutem
  • Městská společnost Operátor ICT, která je provozovatelem a správcem dopravní karty Lítačka, jakož i největšího dopravně-odbavovacího systému v České republice PID Lítačka, navázala spolupráci s Revolutem
  • Všichni, kdo cestují po Praze i Středočeském kraji, nyní mohou využívat množství výhod, které Lítačka a Revolut společně přinášejí
  • Na oslavu zahájení spolupráce s Lítačkou navíc Revolut nabízí bezkontaktní platební kartu k novému účtu zcela zdarma

Výhody používání Lítačky a Revolutu mohou ocenit všichni, kdo využívají veřejnou dopravu, ať již každodenně anebo pouze příležitostně. „Při rozvoji regionálního dopravního systému hlavního města Prahy a Středočeského kraje i samotné karty Lítačka myslíme zejména na pohodlí samotných cestujících. Ve spolupráci se společností Revolut vidíme proto příležitost, jak lidem cestování opět o něco zjednodušit,“ vysvětluje Michal Fišer, generální ředitel městské společnosti Operátor ICT, a. s.

Cestující v Praze a Středočeském kraji mají s novým regionálním dopravním systémem PID Lítačka, který byl spuštěn na konci srpna loňského roku, možnost nahrát si své dlouhodobé časové kupóny PID Lítačka i na bezkontaktní bankovní karty. Všichni, kdo nyní využijí speciální promokód pro registraci https://www.revolut.com/en-CZ/?p=CZ_LITACKA, získají standardní kartu Revolut zdarma. Následně si prostřednictvím e-shopu pid.litacka.cz mohou na svou novou bezkontaktní platební kartu nahrát jakýkoliv dlouhodobý časový kupón a zároveň ho jednoduše zaplatit přes Revolut.

Lítačka a Revolut myslí také na cizince žijící v Praze. Revolut totiž neúčtuje žádné poplatky při placení v cizích měnách a při převodech měn se drží mezibankovních kurzů, tedy nižších, než by naúčtovala běžná banka nebo obchodník. Pořízení dlouhodobého časového kuponu je tak nyní pro ty, kdo nedisponují českým bankovním účtem, výhodnější. Zjednodušení přinese tato spolupráce také těm, kteří využívají veřejnou dopravu pouze občasně. Stačí, když budou využívat mobilní aplikaci PID Lítačka, která je určena pro nákup krátkodobých jízdenek a nabízí spoustu praktických informací a rad pro cestování v rámci regionálního dopravního systému. V mobilní aplikaci PID Lítačka si lze zakoupit jakoukoliv krátkodobou jízdenku – tu správnou doporučí samotná aplikace dle zvolené cesty – a zaplatit lze rovněž přes Revolut.

Naše služby využívá již více než 4 miliony uživatelů v Evropě, přičemž jenom v Praze služby Revolutu využívá kolem 30 tisíc zákazníků. V blízké době dále plánujeme expanzi do Spojených států, Kanady, ale i Asie, včetně Singapuru, Hong-Kongu, Austrálie a Nového Zélandu. Věříme, že turisté mající Revolut ocení, že si mohou snadno pořídit jízdenku přes mobilní aplikaci PID Lítačka bez toho, aby si museli směňovat peníze a hledali trafiku či automat, a poznávat krásy Prahy bez zbytečných komplikací. Naopak čeští uživatelé a uživatelky zajisté ocení fakt, že nově aplikaci nabízíme také v české jazykové mutaci,“ uvádí David Pavliska, country manažer společnosti Revolut v ČR.

Praktické funkce aplikace Revolut ocení jak cestující s dlouhodobými kupóny, tak ti využívající jízdenky z aplikace. Mají totiž možnost jednoduše sledovat veškeré své účty za dopravu, analyzovat své výdaje a dle toho se například pak také rozhodnout, zda je pro ně výhodnější předplacený kupón anebo krátkodobé jízdenky. V případě nákupu přenosné Lítačky lze pak sdílet náklady s ostatními jedním kliknutím.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze