Nokia & JBL: nové NFC reproduktory PlayUp

Nokia & JBL: nové NFC reproduktory PlayUp
vydáno |
| 1

Na veletrhu IFA v Berlíně nemohla Nokia představit nic jiného, než další kousek NFC příslušenství. Tentokrát jsou to reproduktory vyrobené ve spolupráci s věhlasnou firmou JBL.

I když své prvné (a zatím poslední) příslušenství s NFC ukázalo už třeba i BlackBerry, nejen co do počtu Nokia jednoznačně vede. A teď na veletrhu IFA v Berlíně uvedla nové bezdrátové reproduktory ne nepodobné těm, co už jsme testovali: Nokia Play 360°.

Tentokrát ale spojila síly se společností JBL, vyhlášeným výrobcem audio techniky. Nově jsou ale reproduktory vyrobeny z odolného dvakrát vstřikovaného plastu. I tak na hmotnosti trochu nabraly a mají 760 gramů, rozměry jsou 118 × 118 × 128 mm. Reproduktory budou v prodeji ve čtyřech barvách: bílé, černé, modré a nově i žluté. Že by na podzim přišla i nějaká žlutá Lumia s Windows Phone 8? Podle nejnovějších zpráv, které přinesl i mobilenet.cz, to tak vypadá.

Nokia JBL PlayUp

To hlavní je tady ale zvuk. Už Nokia Play 360° hrály skvěle, takže bude mít Nokia s JBL co dělat, aby reproduktory zvukový výstup ještě trumfly. Na 89 dB mírně narostl akustický tlak, frekvenční rozsah je pak 85 Hz – 22 kHz. Jinak je ale vše při starém: spárování je možné přes NFC, komunikace probíhá přes Bluetooth, využít můžete i 3,5 mm jack a baterii, která by měla vydržet až 10 hodin přehrávání, budete nabíjet přes microUSB. A pokud budete chtít stereo zvuk, stačí si pořídit dva reproduktory a propojit je mezi sebou.

JBL PowerUp
Takhle se přes NFC bude párovat nová Nokia Lumia 920

A na svém místě zůstalo i NFC. Zajímavé je ale to, že v článku na blogu Nokia potvrdila, že „další generace smartphonů Lumia s Windows Phone 8 bude umět připojení dotekem díky NFC.“ Ale snad jste ani nepochybovali, že by Nokia do nových Lumií NFC nedala. Reproduktory by se měly začít prodávat ještě letos a to asi za 150 Eur, tedy 4 000 Kč.

Tagy článku: ,

diskuze ke článku

Odpovědět na tento názor uživatele :
Pros
Za reproduktory od firmy JBL krásná cena už aby byly na trhu. Hned si zajdu pro ten černej