NFC obal už i pro iPhone 5

NFC obal už i pro iPhone 5

Už i iPhone 5 se naučil mimo jiné platit přes NFC. Ale ne, s Applem to nemá mnoho společného. Budete ho muset zavřít do nehezkého plastového obalu, který z každé strany přidá pár milimetrů.

I když jsme si tím byli dříve naprosto jisti, aktuálně prodávaný Apple iPhone 5 prostě NFC nemá. A jak to tak zatím vypadá, nejspíš ho ani žádná další generace mít nebude.

Ale v kanadské společnosti Wireless Dynamics si už poradili s iPhonem třetí i čtvrté generace, takže proč by měl s tou pátou být nějaký problém? Nebyl, a tak tady máme další variantu zařízení iCarte, tentokrát celým označením iCarte 520, které je určené právě pro iPhone 5.

iCarte 520 pro iPhone 5

Nečekejte ale žádné novinky. Opět se jedná o dvoudílný nacvakávací obal, po jehož připojení k iPhonu budete mít možnost ve skoro 40 aplikacích využívat technologii NFC. Kromě toho získáte i možnost připojit iPhone k počítači nebo nabíjet přes klasický microUSB konektor.

Zařízení má certifikaci jak od Applu (Made for iPhone), tak od společnosti VISA, tudíž umožní bezkontaktní platby. Ty takto u nás v pilotním provozu na iPhonu 4 testovala Česká spořitelna a Komerční banka.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze