Aplikace Richee je od října k dispozici všem. Nabídne i vlastní účet a kartu

1
Aplikace Richee je od října k dispozici všem. Nabídne i vlastní účet a kartu
  • Do aplikace Richee lze integrovat účty pěti bank
  • Jde o CREDITAS, Českou spořitelnu, Fio, Equa Bank a Air Bank
  • Nově si lze zřídit Richee účet a Richee kartu

Banka CREDITAS od října spouští první mobilní multibankovní platformu na českém trhu. Aplikace Richee přináší „all-in-one banking“, kdy klient své účty v různých bankách vidí a ovládá z jednoho místa. Aktuálně zde může integrovat účty pěti bank: CREDITAS, České spořitelny, Fio, Equa Bank a Air Bank. Aplikace umí vytvářet statistiky, kategorizovat příjmy a výdaje i synchronizovat jejich historii a umí provádět platby. Navíc si lze zřídit Richee účet a Richee kartu.

Aplikace Richee

„Richee představuje na bankovním trhu zcela zásadní posun. Nejde přitom jen o pohodlí ovládání z jednoho místa, ale i o přehledy či synchronizaci informací a historie z různých bank na jednom místě. I při více účtech má nyní uživatel perfektní přehled a snadno si zjistí třeba strukturu svých výdajů za poslední období či vyhledá konkrétní platbu,“ říká člen představenstva Banky CREDITAS Kamil Rataj, který projekt Richee vede. „Naší prioritou je nyní připojování dalších bank a přidávání dalších funkcí, jako bude geolokace plateb nebo možnost přidat si k platbě naskenované dokumenty,“ dodává Kamil Rataj. V létě banka aplikaci testovala v pilotní verzi s více než tisíci uživateli. Díky nim ji mohla kontinuálně vylepšovat.

Od přehledů přes platby až po založení nových účtů

Richee je k dispozici pro mobilní telefony s operačními systémy iOS a Android. Nabízí přehled o celkovém zůstatku i zůstatcích na jednotlivých napojených účtech, umožní zadávání plateb ve většině napojených bank, automaticky kategorizuje transakce a generuje statistiky příjmů a výdajů.

Aplikace Richee

Má i funkci virtuálního účtu, kam si klient může doplnit vlastní data, například o hotovostních transakcích či bankách, které zatím nemají zpřístupněné otevřené bankovnictví. Novinkou je možnost založit si přímo přes aplikaci skvěle úročený běžný účet Richee s úrokem 1,5 % a získat k němu i platební kartu.

Bezpečnost je klíčová

Aplikace Richee klade důraz na bezpečnost. Přístup k účtům umožňuje napojením přes API rozhraní dané banky a autorizovaným přihlášením. Do Richeeho se pak uživatelé přihlašují pomocí PINu nebo s využitím otisku prstu nebo skenu obličeje. Transakce jsou podepisovány autorizační metodou banky, ve které je platba prováděna. Zpravidla se jedná o SMS, heslo nebo mobilní klíč/aplikaci v mobilním telefonu.

Aplikace Richee

Richee není jen další mobilní bankovnictví v řadě. Jde o aplikaci, kterou mohou lidé používat, aniž by měli u Banky CREDITAS svůj účet. Otevřenost patří k jednomu z hlavních atributů a výhod aplikace Richee, stejně jako komfort správy mnoha účtů na jednom místě.

tisková zpráva
Diskuze ke článku

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze