Asset 1Vše z veletrhu CES na jednom místě

Nedostatek financí lze vyřešit odloženou platbou. Kde se nákup neprodraží?

Nedostatek financí lze vyřešit odloženou platbou. Kde se nákup neprodraží?
2
  • Pokud vám chybí peníze před výplatou, lze nákup řešit odloženou platbou
  • Kromě Twista lze využít i produktu Lymet od Mall.cz nebo Třetinky od Alzy
  • Pokud své závazky zaplatíte včas, nezaplatíte ani korunu navíc

Pokud vám při představě dalších předvánočních výdajů nabíhá husí kůže, můžete vyzkoušet odloženou platbu. Odložená platba, ač se tváří jako běžný spotřebitelský úvěr, může pomoci a přesto nemusíte zaplatit ani korunu navíc.

Na tuzemském trhu se lze setkat hned s několika řešeními, které jsou pro zákazníky různě náročné a mají vlastní podmínky. Služby si prověříme a upozorníme na to, co je nutné míti na paměti.

Twisto

Před pár lety Twisto znal jen málokdo, přesto si tento zajímavý startup vybudoval slušné povědomí, zvláště v posledních několika měsících, kdy se objevuje i v médiích. Twisto je odložená platba v pravém slova smyslu. Pokud si vyberete mezi partnery Twista, do kterých spadá více než 300 e-shopů, stačí vybrat zboží (před registrací do 5 tisíc korun) a posunout si platbu o 14 dnů bez poplatku. Fakturu následně stačí uhradit pomocí platební karty, převodem či na terminálu Sazky.

Twisto

Pokud si vytvoříte registraci a sdělíte Twistu údaje o sobě (včetně výpisu z účtu), prodlouží se doba splatnosti až na 45 dnů, zaplatit totiž můžete až do 15. dne následujícího měsíce, ve kterém nákup proběhl. Pokud tedy nakoupíte 1. 12. 2017, splatnost máte automaticky do 15. 1. 2018. Po registraci navíc získáte další možnosti – nákup dražšího zboží, Twisto účet, ve kterém vám Twisto zpřístupní částku k vyčerpání odvíjející se od vašich příjmů (až 25 tisíc korun s možností postupného navyšování) a službu Snap (platba faktur zaměstnanci Twista). Twisto lze používat i zcela zdarma, za nadstandardní služby je nutné zaplatit měsíční poplatek. Tak či tak lze Twistem platbu odložit a nezaplatit přitom ani korunu navíc.

Novinkou je získání platební karty, kterou lze platit i v kamenných prodejnách. Platby se následně připočítají k vašemu registrovanému účtu. Opět získáte až 45 dní bezúročného období, prodloužení splatnosti je za poměrně přijatelné sumy.

Pokud vás o Twistu zajímá více, nepřehlédněte naši recenzi na mobilenet.cz.

Lymet

Mezi spřátelené e-shopy Twista nepatří například Mall.cz, Kasa.cz a Alza.cz, což může mnohé odradit. První dva obchodníci přednedávnem nasadili službu Lymet finanční společnosti Home Credit. I když je Home Credit spojený spíše s negativními zkušenostmi, ani se službou Lymet nemusíte na svých nákupech přeplatit, přesto si můžete nákup odložit až o několik týdnů. Opět záleží na tom, jestli si otevřete účet, případně budete platit jednorázově.

Lymet

V případě jednorázových plateb můžete nakoupit až 4× a do výše 15 tisíc korun (první nákup maximálně do výše 5 tisíc korun, další tři lze uskutečnit až po uhrazení první objednávky). Na splatnost následně máte 14 dnů. Pokud však využijete vánoční akce, všechny nákupy se bez rozdílu stanou splatnými až v lednu. Pokud se registrujete a řeknete Home Creditu více informací, tedy vaše příjmy, platbu si můžete odložit až o 51 dní. K registraci musíte přistoupit i v případě, kdy vám nestačí 4 odložené platby.

V případě Home Creditu a služby Lymet je nutné počítat s tím, že je nutné zadat vaše rodné číslo. Tím se Lymet (Home Credit) chrání před zájemci z registru dlužníků, Twisto funguje trochu jinak, a to na svém interním modelu Nikita. Teprve až po registraci je nutné zadat podrobnější informace, včetně rodného čísla, v tomto ohledu je tedy Lymet o trochu „vtíravější“.

Na čem Lymet tedy vydělává? Jako každá společnost, která půjčuje, spoléhá na to, že prostředky za 14/51 dní nestihnete uhradit, případně využijete nákupu na splátky. V takovém případě se dostaneme ke klasickému scénáři, kdy nízké splátky navýší úrok a společnost tedy na vašich nákupech vydělává. Kromě nákupů rovněž Lymet umožňuje zaslat obnos financí na váš klasický účet, opět za poplatek. V základu ale Lymet naplňuje princip odložené platbu bez úroků. Výhoda spočívá v jednoduchosti – vše vyřešíte on-line, stejně jako u Twista.

Třetinka

Alza.cz, jakožto lídr on-line objednávek nabízí již nějaký ten čas vlastní službu s názvem Třetinka. Tato služba umožňuje rozdělit platbu do 3 částí, přičemž po uhrazení první třetiny máte 3 měsíce na uhrazení zbylých 2/3 objednávky. Vše je opět bez poplatků a úroků, pokud tedy zvládnete zbylé 2/3 uhradit do 3 měsíců. Pokud ne, je nutné zboží vrátit, přičemž o tom, co se stane s první 1/3 je na posouzení obchodníka („v případě, že zjistíte, že nejste schopni zboží doplatit, tak jej můžete kdykoli vrátit – takovém případě pouze zaplatíte poplatek za pronájem zboží v závislosti na době, kterou jste jej využívali“). Model a službu Třetinka si Alza.cz vymyslela sama, prozatím ji nenabízí všem zákazníkům, ale jen Alza Premium a stálým zákazníkům, kteří nakoupili zboží minimálně za 10 tisíc korun.

Třetinka

I když má Alza.cz vlastní službu Třetinka, přeci jen využívá i nástroj třetí strany – model Nikita od Twista. Ten si vás proklepne v případě, že máte zájem například o nový iPhone každý rok (speciální služba podobná leasingu, pozn. redakce).

Třetinku lze využít pro nákup zboží v hodnotě 5 až 50 tisíc korun a žádné další podmínky nejsou. Pokud stihnete zboží uhradit včas, je pro vás služba zdarma.

Zhodnocení: zdarma při dodržení data splatnosti

Pokud chcete odloženou platbu hned, vyplatí se vyzkoušet Twisto a Lymet, Třetinka má zatím více podmínek a není pro každého. Možná namítnete, že jsme si podrobně nerozebrali poplatky, které následují, pokud fakturu neuhradíte včas. Ty se vás však netýkají, pokud zboží uhradíte dle podmínek daných společností a přesně o tom dnešní souhrn je. Odloženou platbu tedy opravdu můžete mít zcela zdarma.

Diskuze ke článku
Martin
Twisto využívám již delší dobu a vše je ok. Teď jsem si pořídil i Twisto kartu. Kdo by chtěl získat vstupní bonus 300 kč při založení účtu u Twista, tak při registraci stačí zadat promo kód: TWISTOBONUS. Do tří dní od schválení registrace vám Twisto připíše peníze na Twisto účet.
Martina
Ja myslim ze twisto je super sluzba pro hodne lidi, pouzivam zhruba rok a nemuzu vynachvalit, prehledne, jednoduche, zadne skryte poplatky, fer jednani, takze supr:)
Nove, k registraci pres odkaz nize bonus, 300,- od twista na cokoliv
https://www.twisto.cz/registrace/?promo=MARTINAK45

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze