HP má tiskárny s NFC zabezpečením

HP má tiskárny s NFC zabezpečením

NFC se dá použít na spoustu věcí – placení, odemykání nebo například párování s ostatními zařízeními. HP má na trhu však vlastní tiskárny, které NFC používají k většímu zabezpečení v business sférách. Tiskárny používají NFC k ověření identity osoby a následně poskytne uživateli přístup.

Trochu netradiční využití našlo HP pro tiskárny a NFC. HP má na trhu totiž tiskárny, které používají tuto bezdrátovou technologii k ověření identity uživatele, kterému pak dovolí přístup, a to buď přes telefon, nebo klasický počítač. Funkce funguje se všemi Android zařízeními, která disponují NFC čipem.

MP M651

Tiskárny se jmenují HP M651 a M680. Pradeep Jotwani z HP řekl k tiskárnám, že „Jak se zvyšuje počet používaných mobilních zařízení, tak se velké společnosti zajímají o zabezpečení.“ Díky tomuto zjednodušení přístupu mohou společnosti zjednodušit velmi dlouhý a komplikovaný proces přihlášení, který se takto smrskne na jednoduché přiložení telefonu k tiskárně.

HP

HP tímto chce nahradit zbytečně složité procesy, které zahrnují například použití dedikovaných karet. Série těchto tiskáren je určená pro pracovní skupiny o deseti až třiceti členech a dokážou zvládnout tisk 45 stránek za minutu. Životnost tiskáren je 4 100 listů a tonery by měly také nabídnout vyšší životnost, která ale nebyla specifikována.

Zdroje: venturebeat.com

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze